43573

PANA YAPI

PANA YAPI

Pana Yapı 2010 yılında ticaret hayatına başladı önce insan ve yaşam konforunu ön planda tutan firma projelerine devam etmekte. Bizde ekiplerimizle beraber firma hakkında daha detaylı bilgi almak için firmanın genel koordinatörü Yasin Ufuk ile beraberiz .

Biz Pana ismine yakışır güzel ve zirvede projeler yapmak istiyoruz. Bu projeleri yapmak içinde Fikirtepe’yi tercih ettik. Bize göre Fikirtepe İstanbul’un ve geleceğin merkezinde zirvesinde olacak diye düşünüyoruz. Biz projelerini kendisi yapan bir firmayız. Kendisi üreten, takip eden bir firmayız o yüzden de Fikirtepe’de bizzat bulunmayı tercih ettik. Belli bir aşamada burada bulunacağız ve gelecek için önemli projelerde burada çok ciddi deneyimler kazanmak istiyoruz. Bizim için Fikirtepe bir prestij projesi bu prestij projesinde gerçekten bulunmak istedik.

Biz Fikirtepe bölgesinde 5 adada çalışma yürütüyoruz bu adalarda 5 farklı konsepte fakat birbirlerini tamamlayacak 5 özel proje yapıyoruz. Bu projelerimizin bir tanesi sizinde bildiğiniz gibi Brooklyn Park 732 daire ve 13 tane işyeri yapıyoruz projemiz şuanda ruhsat aşamasında onu almak üzereyiz. Belli bir noktaya geldik çok mutluyuz. Projenin ortaya çıkışından itibaren gerçekten Fikirtepe’ye hatta ülkemize İstanbul’a yakışır proje olacağını düşünüyoruz. Aklımızda 3 tane Brooklyn projesi var 2.sini sizin aracılığınızla duyurmuş olalım 2.si Brooklyn Life projesi bu projenin de şuanda ada boşaltma işlemleri tamamlandı. Şuanda yıkımlar yapılıyor yakın zamanda onun da işlemleri tamamlanarak sevgili müşterilerimize ve kat mahiyetlerimize onunda satışını sunacağız.

İnşaat sektörü özellikle önümüzdeki 3-4 yılda çok ciddi fırsatlar sunacak bize bu fırsatları çok iyi değerlendirmek gerekiyor. Özelikle yabancı yatırımcının çok ciddi dikkatini hissediyoruz. Bunu görebiliyoruz, bunu takip edebiliyoruz. Yerli yatırımcının da aynı şekilde çok ciddi ilgisi var bildiğiniz üzere de artık İstanbul içerisinde lüks, geniş, büyük sosyal alanları olan, güvenliği olan, yaşam tecrübesi çok daha güzel olan konutlara doğru bir akış, beklenti, istek var. Biz bu isteği burada gördük o yüzden farklı ihtiyaçlara, isteklere cevap verebilecek konutlar yapmak istiyoruz. Umuyorum Türkiye içinde çok önemli bir yere gelecek. Bildiğiniz gibi inşaat sektörü Türk ekonomisinin çok ciddi bir lokomotifi gayri safi milli hasılada yüzde otuz gibi bir enerjiye sahip Türkiye için iyi olacağını düşünüyorum geleceğinin çok güzel olacağını düşünüyorum.

2015 için yine Fikirtepe’de yapacağımız gibi çok önemli, çok güçlü, çok büyük projelere imza atmak istiyoruz. Bizim için yaşayan proje yapmak son derece çok önemli. Bu noktada farklı bölgelerde hazırlamış olduğumuz projelerimiz var. Bunu yakın zamanda takipçilerimizle paylaşmak istiyoruz ama şuan bir hazırlık dönemindeyiz. Bir projenin ortaya çıkması gerçekten uzun zaman alıyor gerek bürokratik olarak, gerek projesel, olarak gerekte insan ihtiyaçlarını karşılamak anlamında bir süreç yaşıyoruz. Bu süreçleri çok doğru değerlendirip önümüzdeki yıllarda yapacağımız projelere hazırlanmaya çalışıyoruz.

Biz Fikirtepe’ye gerçekten çok ciddi bir önem veriyoruz ve inanıyoruz. Fikirtepe halkının da, İstanbul halkının da, Türk halkının da Fikirtepe’ye ve kentsel dönüşüme inanmasını istiyoruz. Burada firmalar olarak elimizden gelen gayreti ve özveriyi göstereceğiz. Umuyoruz her kurum, her kuruluş, her yapı da aynı özeni gösterir ve Fikirtepe’yi, Türkiye’yi, kentsel dönüşümü çok daha güzel bir hale getiririz.

Yasin UFUK